Liepājas sporta spēļu skola
Galvenā lapa

HOKEJS

  

Ar mērķētu atbalstu uzņēmējs palīdz attīstīt Liepājā hokeju

Ar mērķētu atbalstu uzņēmējs palīdz attīstīt Liepājā hokeju

Datums: 22.01.2024 | Autors: Ieva Maisiņa | Jaunumi

“Kad pirms diviem gadiem beidza pastāvēt Liepājas virslīgas hokeja komanda “HK Liepāja”, sākās liela neziņa. Par to, kas notiks tālāk, nebija skaidrības ne spēlētājiem, ne treneriem, jo liela daļa no treneru korpusa bija iesaistīti klubā gan kā spēlētāji, gan treneri,” stāsta Liepājas Sporta spēļu skolas hokeja menedžeris Linards Mazurs-Mago, “Pateicoties Somijas projektam, Liepāja atkal varēja pieteikt sevi ar skaļāku vārdu hokeja sabiedrībā un atgriezt mājās puikas, kas mūs bija atstājuši dažādu iemesla dēļ.”

Linards Mazurs-Mago uzsver, ka ļoti nozīmīgu atbalstu sniedz uzņēmums NPK Expert, īpaši palīdzot 17 gadus jaunajam spēlētājam Sandim Cionelim (attēlā), kura lielākais panākums, spītējot grūtībām, ir būt izsauktam uz Latvijas U18 kandidātu atlasi.

Uzņēmējs, NPK Expert vadītājs, Ģirts Cēlājs ir gandarīts, ka jaunietim ir liels sapnis – pārstāvēt Latvijas izlasi, uz ko viņš arī mērķtiecīgi dodas. Ģirts Cēlājs ir pārliecināts, ka kopā ar pašvaldības piešķirto budžetu, uzņēmēju atbalsts var veiksmīgi attīstīt Liepājā hokeju. “Ar eksportu esam guvuši panākumus biznesā, bet vēlamies, lai nopelnītais paliek Liepājā. Atbalstot hokeju, mēs dodam pleca sajūtu un iespēju augt savējiem. Pagājušajā gadā mēs redzējām, ko latvietim nozīmē hokejs. Ja Dziesmu svētki vieno ar balsi, tad hokejs – ar cīņas garu. Ieguldot hokejā, mēs palīdzam jaunatnei arī veicināt patriotismu. Latvija un Liepāja vienmēr būs sirdī – arī spēlējot Somijā,” domā Ģirts Cēlājs. Viņaprāt, uzņēmēju atbalsts sportam kopumā ļauj jaunajiem talantiem nepalikt nepamanītiem: “Sportam nav jāpaļaujas tikai uz pašvaldību vai valsti, arī uzņēmējiem ir daudz kas pa spēkam!”

Linards Mazurs-Mago stāsta, ka ar uzņēmēja atbalstu Sandim ir segti Somijas izbraukuma spēļu izdevumi, kā arī var palīdzēts nosegt komandas ceļa izdevumus, kas komandas budžetā ir dārgākā sadaļa.

Šogad liepājniekiem pievienojās vairāk nekā 20 spēlētāji no dažādām pilsētām, kas veido konkurenci spēlētāju starpā un liek spēlētājiem augt un attīstīties. “Liepāja ir fantastiska vieta spēlētājam, kur izaugt par labu hokejistu un cilvēku. Ne tikai dēļ zemajām izmaksām, salīdzinot uz Latvijas fona, bet arī modernās un pieejamās infrastruktūras dēļ,” uzsver Linards Mazurs-Mago. Viņš turpina: “Nākotnē plānojam atjaunot virslīgas komandu, kur spēlētājiem turpināt augt un pilnveidoties. Tagad esam uzņēmuši skaidru kursu, kas ir vērsts uz spēlētāju un trenera attīstību.” Runājot par uzņēmēju atbalstu, viņš saka: “Pirmajam gadam esam apmierināti ar atbalstu. Protams, vienmēr var vēlēties vairāk, un pie tā arī strādājam. Šobrīd mūsu lielākais atbalstītājs ir pašvaldība, kas nosedz ap 70% no mūsu kopējā budžeta.”

“Hokejam Liepājā ir jādzīvo!” šādu pārliecību pauž Ģirts Cēlājs kopā ar hokejistiem, mudinot arī citus uzņēmējus sniegt atbalstu sportistiem.


  < atpakaļ