Liepājas sporta spēļu skola
Galvenā lapa

HOKEJS

  

Liepājas komandas U18 hokejisti uzsāks sezonas spēles Somijas Mestis līgā

Liepājas komandas U18 hokejisti uzsāks sezonas spēles Somijas Mestis līgā

Datums: 15.08.2023 | Autors: Ieva Maisiņa | Jaunumi

 Otrdien, 15. augustā, notika preses konference par Liepājas Sporta spēļu skolas hokeja audzēkņu nākamās sezonas plāniem.

Konferencē piedalījās Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, Liepājas Sporta spēļu skolas (turpmāk LSSS) direktors Guntars Kikučs, LSSS hokeja menedžeris Linards Mazurs-Mago, hokeja komandas galvenais treneris Guntis Pujāts un hokejists Emīls Toms-Terliņš.

Preses konferences dalībnieki klātesošos un tiešsaistes mediju pārstāvjus informēja par Liepājas hokeja attīstību U17, U18 un JAHL grupā, hokejistu fizisko un emocionālo gatavību spēlēt Somijas otrajā līgā. Kā informēja hokeja komandas galvenais treneris Guntis Pujāts, tad šobrīd Liepājas komandai ir pievienojies 21 jauns hokejists – tai skaitā no citām valstīm un Latvijas pilsētām, bet vairāk nekā 30 ir esošie Liepājas hokejisti. Uz mediju jautājumu, kāpēc Somijas līga hokejistu attīstībai ir svarīga, treneris atbild: “Izaugsmei ir jānotiek caur spēlēm, ne tik daudz treniņu procesā.“

Liepājas Sporta spēļu skola ir gatava jebkādiem izaicinājumiem, jo ir pārliecināta, ka pienesums no spēlēm Somijā būs ļoti liels, konferencē pauda LSSS direktors Guntars Kikučs.

Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga saka: “Hokejam Liepājā ir jādzīvo. Mums tas ir ļoti nozīmīgs sporta veids, kam esam radījuši piemērotu infrastruktūru, turklāt Liepājā ir pieejams absolūti profesionāls trenera korpuss. Liepājas valstspilsētas uzdevums ir nodrošināt jauniešiem iespēju spēlēt hokeju, spēlēt to dažādos līmeņos, sniegties pēc personīgās izcilības un kopīgi gūt komandai augstus sasniegumus. Džentlmeņa cienīgs rokas spiediens Latvijas Hokeja federācijai, kas Liepājai šogad uzticēja iespēju vest mūsu komandu uz Somijas Mestis līgu. Šobrīd varu apgalvot, ka ir visas vajadzīgās komponentes, lai sistēma un hokeja piramīda Liepājā veidotos veselīga”.

Galvenais treneris Guntis Pujāts komentē: “Pēc sezonas redzēsim ieguldītā darba rezultātus. Hokejistu starpā notiks rotēšana, jo sagaidāmā slodze 55 spēlēs būs liela. Ja spēlētāji ir atbraukuši no citām pilsētām un ir gatavi spēlēt Liepājas komandā, tas vien nozīmē, ka darām kaut ko pareizi”.

Uzziņai:

Latvijas Hokeja federācija (LHF) un Somijas Ledus Hokeja Asociācija (FIHA) noslēgušas sadarbības līgumu, kas paredz septiņu Latvijas komandu dalību Somijas čempionātos 2023./2024. gada sezonā.  Nākamajā sezonā Somijā spēlēs “Liepājas Sporta spēļu skola” U-18 komanda un vēl sešas Latvijas komandas: Falcon 2010, Prizma 2010, HS Rīga 2009, HS Rīga 2008, Zemgale 2008/2009, HS Rīga – U18. Šobrīd norit pirmie Liepājas komandas treniņi, bet jau 9. septembrī Liepājas komanda dosies uz pirmajām Somijas Mestis līgas spēlēm. Liepājas komandā šobrīd ir vairāk nekā 50 hokejisti, bet to skaits var mainīties. 


  < atpakaļ